8 Haziran 2014 Pazar

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Hakkında

   Ülkemizde her geçen gün yükseköğretimde yeni gelişmeler yaşanmakta ve bu gelişmelerden birisi de şüphesiz yeni yeni üniversitelerin açılması olarak karşımıza çıkmaktadır..

   Bu kadar fazla üniversitenin olması yükseköğrenimde kaliteyi getirir mi, üniversite sayısının bu kadar artmasının avantaj ve dezavantajları nelerdir, her üniversite yeterli akademik kadro ve imkana sahip midir ? Bu sorular arka arkasına eklenebilir, elbette bu soruların sorulması doğaldır, çünkü insanların geleceği söz konusudur. İnsanlar, geleceğini şekillendirme noktasında titiz davranırlar, davranmak zorundadırlar.. Yanlış bir gelecek planlaması son derece olumsuz sonuçlar doğurur.

   Geleceğin bu kadar önemli olduğu, gelecek için atılacak adımlardan birisi de ilerde yapılacak mesleği birebir şekillendiren üniversite ve uygun programın seçilmesi. ''Gelecek burada..!!!'' sloganıyla yoluna devam eden üniversitelerimizden birisi olan ve Kayseri'de eğitim-öğretim hayatına başlayan, istikrarlı olarak hayatına devam eden başarılı bir vakıf üniversitesi örneği de Nuh Naci Yazgan Üniversitesi..

   Nuh Naci Yazgan Üniversitesi, sloganıyla paralel olarak gerçekten ''Gelecek Burada'' sözüne yakışır bir üniversite olarak çok sayıda tam burslu kontenjanı bünyesinde bulunduruyor, ( yeni eğitim öğretim yılı kontenjanları için buraya tıklayabilirsiniz ) , burslarının yanı sıra, modern yurtları, öğrenci merkezi, spor salonları, büyük sanayi kuruluşlarına yakınlığı ve deneyimli akademik kadrosu ve samimi yaklaşımları tercih edilebilecek üniversiteler arasında dikkatleri üzerine çekiyor..

   Nuh Naci Yazgan Üniversitesi, lisans programlarının yanı sıra Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde çok sayıda yüksek lisans seviyesindeki programlarıyla eğitimine devam ediyor.. İşletme Yönetimi (tezli-tezsiz) , İktisat (tezli) yüksek lisans programlarının yanında, AKİB ile yapılan anlaşma kapsamında tamamen ücretsiz olarak Dış Ticaret (tezsiz) yüksek lisans programı da bulunmakta..

   Yükseköğretim dışında sürekli eğitim merkezi ile çok sayıda kurs düzenleyen NNYÜ , bu anlamda özel sektöre destek verirken aynı zamanda ülkemiz ve gençlerimiz için artı değerler oluşturuyor..
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayabilir ve/veya aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.. Kampüs fotoğrafları için tıklayınız..