14 Eylül 2014 Pazar

SSK Hizmet Primi Sorgulama


Bir zamanlar günümüzde yaşanan gelişmeleri birileri çıkıp anlatsaydı dinleyenlerin büyük çoğunluğu, aman bu da ne diyorsa sıyırmış ya da boş boş konuşuyor gibi tepkiler alırdı şüphesiz.

çalışma hayatı


Artık dünya hızla gelişiyor ve dönüşüyor.. Önceleri işletmeler çalışanlarının ssk primini çok daha rahat bir şekilde durdurabiliyor, işten resmi çıkışını vererek istediği bir zaman tekrar giriş yapabiliyor ya da bazı haksız kesintilere başvuruyordu. Çoğu zaman denk gelmişimdir, zamanında girdi-çıktı yapmasalardı şimdi 5 yıldır emekliydim. diye haklı olarak sızlanan insanlara..

Gelişen teknoloji ülkemizde de aktif olarak kullanılmakta, bu noktada elbette dünya ülkeleriyle kıyaslamak çok daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

SSK Hizmet Primi konusunda artık e-devlet şifrenizle ya da yoksa kimlik bilgilerinizi kullanarak sgk üzerinden bu bilgilere ulaşabilmektesiniz.
Teknoloji sayesinde artık girdi-çıktı, prim kesintileri vb. konuları rahatça takip etmeniz mümkün, ki aynı zamanda önerilir..

E-Devlet üzerinden takip yapmak için öncelikle en yakın PTT şubesine giderek küçük bir bedel ile e-devlet şifresi almanız gerekmektedir.
Eğer ki e-devlet şifreniz yoksa kimlik bilgilerinizle de ssk hizmet dökümü almanız mümkün.
Kimlik bilgilerinizle ssk hizmet prim sorgulamak için : https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/LoginT.action bağlantısını kullanabilirsiniz.

E-devlet için : www.turkiye.gov.tr adresine tıklayabilirsiniz.