6 Şubat 2015 Cuma

edX : Harvard ve MIT Derslerine Online ve Ücretsiz Katılın.. !!!


İnternet denilen teknolojinin hızla gelişmesi ve ilerlemesi ile birlikte şüphesiz dünya bambaşka bir yer haline geliyor ve dünyanın birbirine en uzak iki noktası bile artık saniyelere sığabilecek mesafelere inerek iletişim son derece basit bir konuma geliyor..

Gelişen teknoloji ile ülkemizde de örnekleri olan online eğitim ile lisans, yüksek lisans, dil kursu ve buna benzer çok sayıda eğitim projeleri hayata geçiyor ve web teknolojisi, öğrenme ortamını çeşitlendirerek hızlı öğrenme ve kişisel gelişim imkanları tanıyor.Online eğitimin global anlamda yapılması ve eğitim alınabilmesi artık çok rahat diyebiliriz. Dünyaca ünlü Harvard Üniversitesi ve MIT (Massachusetts Institute of Technology) öncülüğünde kurulan edX sitesi aracılığıyla tamamen ücretsiz olarak dünyaca ünlü birçok üniversiteye ait derslere/kurslara online erişim sağlayabiliyor ve karşılığında bunu sertifikaya da dönüştürebiliyorsunuz..

MIT ve Harvard kuruculuğunda geliştirilen platform mühendislikten teknolojiye, sanattan ekonomiye pek çok alanda online dersleri bünyesinde barındırıyor. Ayrıca, Berkeley University of California, The University of Texas System, Boston University, The University of Queensland, Berklee College of Music, Austrilian National University, Cornell University, ETH Zürich, University of Toronto, University of Washigton gibi dünyanın sayılı üniversiteleri de bu sistemde bulunuyor.


Derslerin tamamen İngilizce olduğu platformdan tam olarak faydalanabilmek için iyi derecede İngilizce bilmeniz gerekiyor. Dersler tıpkı üniversitedeki gibi. Derslerle ilgili giriş bilgilerine, dökümanlara, programa ve kaç hafta süreceğine dair pek çok bilgiyi sitede bulmanız mümkün.

Dünyanın en iyi üniversitelerine ait dersleri evde ya da ofisinizde çayınızı ya da kahvenizi içerek izlemek müthiş bir kolaylık sağlıyor. Akademik olarak kendimizi ilerletmek adına da gayet güzel bir imkan olan edX e bağlanmak için buraya tıklayabilirsiniz.