14 Haziran 2015 Pazar

Prof. Dr. Canan Karatay : Ben Bunu Senelerdir Söylüyorum..


Her şeyin başı sağlık derler. Gerçekten çok doğru bir söz. Sağlık yerinde olmadıktan sonra her şey boş..!!!

Bu yazımı televizyon kanallarını gezerken HaberTürk'te rastladığım, sosyal medyayı açıklamalarıyla çoğu zaman sallayan, sevilen isim Prof. Dr. Canan Karatay'ı izlerken yazmaktayım..

Sağlıklı beslenme alanında kitapları olan ve önemli ölçüde rağbet gören Karatay Hoca yine çok önemli bilgiler veriyor. Ayrıca yayın esnasında gelen sorulara zaman zaman yine o tatlı sert üslubuyla cevaplar sıralıyor..

Genel olarak şekere karşı uyarılarda bulunan Karatay Hoca, imtihana girecek gençlere de şekersiz olmak kaydıyla Türk kahvesi öneriyor ve ekliyor: " Türk Kahvesi iyi bir antioksidandır."


Canan Karatay Öneriyor

Program ilginç sorular ve cevaplarla devam ediyor, öneriler arasında kuruyemiş de yer alıyor..

Sunucu; kuruyemiş konusunda geçenlerde bir araştırma yapılmış ve günlük 10 gr kuruyemiş (ceviz, badem) ömrü uzatıyormuş diyorlar hocam diyor..

Hoca : " O araştırma Hollanda'da yapıldı, Ben bunu senelerdir söylüyorum." diye cevap veriyor, arada bir kahkahalar da programa renk katıyor..

Prof. Dr. Canan Karatay, pakete girmiş şeylere güvenmeyin diyor. Bu, doğallıktan sıyrılmış anlamına geliyor. Doğal olmayan ürünlerden uzak durmak gerekiyor..

Meyve sularını da fazla hoş karşılamayan Canan Hoca, bağışıklık sistemini ne çökertir sorusuna ise:
" Bağışıklık sistemini çökerten şekerdir, şekerdir, şekerdir.." diyor.

Programda en çok üzerinde durulan ve sürekli uyarılan madde "şeker"

Karatay Hoca'nın temel önerileri; doğal beslenmek ve şekerden uzak durmak..
0 yorum:

Yorum Gönder