31 Temmuz 2015 Cuma

Bireysel Genç Girişim (BİGG) Hakkında Bilmeniz Gerekenler..!!!Türkiye'de ve dünyanın birçok yerinde girişimci fikirlere yönelik destek programları her geçen gün hızla artıyor. Girişimciliğe ve yenilikçi fikirlere önem veren ülkelerin ekonomisi çok daha rahat gelişme imkanı bulurken aynı zamanda işsizliğe karşı da böylelikle son derece önemli adımlar atılmış oluyor..


Bireysel Genç Girişim


İşte bu desteklerden birisi de bu aralar birçok yerde tanıtım afişlerine rastlamış olma ihtimalinizin yüksek olduğu BİGG yani Bireysel Genç Girişim.

Bireysel Genç Girişim - BİGG; Tübitak tarafından geliştirilmiş olan ve girişimcilere destek sağlamayı planlayan programlardan birisidir. Gelin şimdi birlikte BİGG'in detaylarını inceleyelim..


Bireysel Genç Girişim - BİGG; Tübitak 1512 programı ile başlayan, sonraları daha da ilerleyerek gelişimine devam eden, iş fikrinin doğrulanmasına önem veren ve ülkemizde genç, rekabetçi firmaların ortaya çıkmasını hedefleyen bir destek programıdır.

 Peki BİGG'e Kimler Başvurabilir ?


  • 45 yaşını aşmamış üniversite mezunu olmak, ( Doktora sahibi kişilerde yaş sınırı aranmamaktadır.)
  • Örgün eğitim lisans programı mezunu olmak, ( Lisansüstü derecesi olmayanlarda aranıyor.)
  • Daha önce Tübitak 1512 ve Sanayi Bakanlığı teknogirişim programlarından destek almamış olmak,
  • Başvuru tarihinden itibaren herhangi bir şirkette ortak olmamak.


Başvuru Noktaları Nerelerdir ?

 
BİGG Başvuru Noktaları

   • Bireysel Genç Girişim için artık programın güncellenmesi ile birlikte Tübitak'a doğrudan başvurmak yerine yetkilendirilmiş başvuru merkezlerinden birine başvurunuzu yapabilmektesiniz.
  • Başvuru merkezleri genellikle Teknokentlerde yer almaktadır.
  • Şu anda 17 farklı başvuru merkezi bulunmaktadır.

BİGG'e başvurmayı düşünenlerin elbette ki sıradan bir fikirle başarılı olamayacağını bilmesi ve ayağı yere basan sağlam fikirlerle yola çıkması son derece önemli, programa kabul edilme aşamasında bu durum dikkatle incelenmekte ve uygulanabilir fikirler ön planda yer almaktadır.
BİGG 2015 Takvimi

BİGG 2015 Takvimi
 
 

0 yorum:

Yorum Gönder