22 Kasım 2015 Pazar

Adım Adım Whatsapp Web KullanımıEn popüler mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp, bildiğimiz gibi bir süre önce web üzerinden kullanım özelliğini devreye alarak, daha pratik bir uygulama konumuna gelmişti. Birçok kişinin gün boyu bilgisayar başında olduğunu düşündüğümüzde uygulamanın kullanım alanının çok daha iyi seviyelere gelmesi için web kullanımına açılması şüphesiz iyi düşünülmüş bir gerçek.

Henüz WhatsApp Web'i kullanmadıysanız ve nasıl kullanabilirim diyorsanız cevabını aşağıdan bulabilirsiniz..


whatsapp

WhatsApp Web Önerilen Tarayıcılar


  • Ardından erişim sağlamış olduğumuz WhatsApp Web sayfasında, aşağıda yer alan ekran görüntüsündeki gibi -açılan pencerede sol üst kısımda- uygulamaya ait (QR) kare kodu göreceğiz.

WhatsApp Web Sayfası

  • Sonraki aşamada telefonumuzdan WhatsApp uygulamasına girerek, menüden "WhatsApp Web" bağlantısına dokunarak telefonumuzun ekranında -aşağıdaki gibi- açılan (QR) kare kod tarayıcısı ile bir önceki aşamada web sitesinde görüntülediğimiz (QR) kare kodu tarıyoruz.

WhatsApp Mobil

  • Telefonumuzdaki WhatsApp uygulaması ile taradığımız web üzerindeki (QR) kare kodun uygulama tarafından algılanması ile birlikte birkaç saniye içerisinde WhatsApp Web uygulaması ile WhatsApp'ı web üzerinden kullanmaya başlıyoruz.

ÖNEMLİ NOT! WhatsApp Web uygulamasını kendi bilgisayarınız dışında bir başka bilgisayardan kullanacaksanız, aşağıdaki görüntüde olduğu gibi kullandıktan sonra uygulamadan çıkış yapmayı ihmal etmeyin. Eğer ki web den çıkış yapmayı unutmuşsanız, yine yukarıdaki gibi telefonunuzdan "WhatsApp Web" bağlantısına dokunduktan sonra, tüm bilgisayarlardan çık deyip çıkış işlemini gerçekleştirerek, WhatsApp Web'den açmış olduğunuz oturumları sonlandırabilirsiniz.


whatsapp web uygulaması
0 yorum:

Yorum Gönder