12 Aralık 2015 Cumartesi

Digital Signage'in Türkçesini Bulanlar Muhteşem Hediyeler Kazanıyor..!!!


Herkese yeniden merhaba..!!!

Bu sıralar olumsuz haberlerin yine yoğun olduğu gündemde hiç olmazsa bir tane iyi haber duyamayacak mıyız kardeşim ? Sözlerinizi duyuyor gibiyim, zira ben dahil bir çok kişinin aynı haleti ruhiyeye sahip olduğu ortada.

Her neyse, her ay düzenli olarak takip ettiğim, teknoloji ya da girişimcilikle ilgili dergilerin web sitelerini de mümkün olduğunda tarayan biri olarak güzel bir habere rastladım. Chip Dergisi'nin web sitesinde dolaşırken; Türkçesini bulun, kazanın!! yazan görseli görünce hemen tıkladım ve içeriği kontrol ettim. Baktım güzel bir haber, sizlere de duyurayım dedim.

Bir çok sektörde olduğu gibi en çok da teknoloji ve bilgisayarlarla ilgili yabancı terimler yer alıyor güzel Türkçemizde. Bu gibi konular aklıma geldiğinde, ardından hemen o güzel sözcük de beliriverir beynimde.. Ne kadar güzel bir karşılık bulunmuş derim yıllardır, computer yerine bilgisayar sözcüğünü kullandıkça ve düşündükçe.

Gelelim sadede;

Chip Dergisi'nde rastladığım habere göre, yeni bir duyuru ve reklam sistemi olan Digital Signage'in Türkçesinin bulunmasını hedefleyen yarışma sonunda en iyi Türkçe ismi öneren 3 kişi, 55'', 42'' ve 32'' LG Led Televizyon kazanacak.

Digital Signage


Peki Digital Signage Nedir ?

Digital Signage; duyuru ve reklamlarınızı dijital ortamda, kaliteli bir yayın ve zengin görsel (resim, afiş, video vb.) barındıran içerikle hedef kitlenize ulaştırmanızı sağlayan, bir ağ aracılığıyla dağıtılan ve uzaktan yönetilebilen kullanımı kolay bir duyuru sistemi olarak tanımlanabilir.

Belirtilen sistemle istenilen içerik belli bir tarih ve zaman diliminde gösterilebilir. Bu gibi çok sayıda özellikle birlikte, Digital Signage etkili bir duyuru ve reklam sistemidir.

Digital Signage Sistemleri ile birlikte, LED-LCD ekranlara, kiosklara, dijital reklam panolarına, açık hava ve kapalı alan reklam panolarına tek bir noktadan aynı anda veri gönderilebilir ve yine bu sistem ile birlikte belli zaman dilimleri için etkili duyuru ve reklam planları oluşturulabilir.

Digital Signage için sizin de Türkçe sözcük öneriniz varsa, 23 Aralık 2015 tarihine kadar buraya tıklayarak yarışmaya katılabilirsiniz.


0 yorum:

Yorum Gönder