7 Ocak 2016 Perşembe

Alexa Ülke Sıralamam Neden Çıkmıyor ?


İnternet dünyasında önemli sıralama sitelerinden olan Alexa ile ilgili daha önceki yazılarımızda bilgi verilmişti. Hepimizin bildiği gibi internet siteleri ile ilgili dünya ve ülke sıralaması yaparak, bir çok konuda veri sağlayan Alexa, Google kadar karmaşık olmasa da bir takım algoritmalarla çalışmaktadır.

Alexa'da sıralamada yer alabilmek için neler yapılması gerektiğini daha önceki yazılarda anlatmıştık. Bununla birlikte sitemizin ülke sıralamasının alexa üzerinde görünmemesi ile ilgili zaman zaman sorunların olduğu görülmektedir.


alexa ülke sıralaması

Alexa üzerinde ülke sıralamasında yer almak için öncelikli yapılması gerekenler;

 • Site kodlarınızda yer alan içerik dilini girmek,
 • Üye olarak Alexa'da sitenizi sahiplenmek ve burada üyelik bilgilerinde ülke seçimini doğru yapmak,
 • Belirtilen ülke dilinde özgün içerik üretmek,
 • Belirtilen ülke ve genel ziyaretçi sayısını artırmak.

Aslında, alexa ülke sıralaması için yukarıda yer alan maddelere ek olarak çok sayıda yapılması gereken işlem sayılabilir.

Burada birkaç madde ile değindiğimiz değişiklikleri uyguladığınızda alexa dünya ve ülke sıralaması hemen görünmeyecektir. Alexa dünya sıralaması ile birlikte ülke sıralamasına girmek belli bir zaman içerisinde gerçekleşmektedir. Bu süre zarfında bol zengin içerik girmeli ve ziyaretçi sayısını artırmalısınız.


Konuya İlişkin Aramalar:

Alexa Sıralaması nasıl yükselir,
Alexa'da yükselmek,
Dünya sıram Alexa'da Nedir,
Alexa Dünya Sıralaması,
Alexa Top 500

4 yorum:

 1. merhabalar , ben fi tarihinde alexaya bir bakıp sitemi kaydetmiştim , sonra da bir işlem yapmadım , sitem dünyada 13,000,000. 20 den gelmiş tr de sıralamaya alınmamış bunun için ne yapmalıyım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, alexa ülke sıralaması için öncelikli gerçekleştirmeniz gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Sitenizin meta alanına dil olarak güzel dilimiz Türkçe'yi yazmanız ve Alexa üzerinde sahiplendiğiniz sitenizin bilgilerinde de bu noktaya dikkat etmeniz gerekir. Bir de sitenizin daha çok hangi ülkelerden ziyaret edildiği de bu durumu etkileyebiliyor. Mümkün olduğunca özgün ve güncel içerik paylaşın, tarayıcınıza alexa toolbar yükleyin ve bu şekilde sitenizi gezin. Belli bir istatistik hacmine ulaşınca ülke sıralaması çıkacaktır.

   Sil
 2. eline sağlık çok güzel olmuş hocam teşekkür ederim

  YanıtlaSil