27 Ocak 2016 Çarşamba

Blog Yazarak Para Kazanmak Gerçekten Mümkün mü ?


"Ekmeğini taştan çıkarmak.." Şeklinde bir tabir vardır bildiğiniz üzere, zamanla teknolojinin bu denli hızlı ilerlemesi ile birlikte artık insanlar ekmeğini taştan değil, webden çıkarır hale gelmeye başladı.

Ekmeğini webden çıkarmakla ilgili daha önceleri yazmıştım bilenler bilir. Günümüz dünyası öyle bir hal aldı ki her şeyi çok çabuk tüketiyoruz. Birdenbire moda haline gelen sözler, hareketler, imgeler..
Ardından bir bakıyoruz ki çok farklı yeni bir şeyler oluşmuş, rüzgar hızlı ve sert esiyor vesselam..

Blog yazmak ?


Popüler kültür almış başını gidiyor bir de.. Ancak bütün bu gelişmeleri düşündüğümüzde dünyada farklı farklı durumlar gelişse de teknoloji ve özellikle de internet, bireylere ve toplumlara çok yeni fırsatlar sunuyor. Tamamen internet üzerinden hizmet veren sayısız uygulamalar, markalar, ürünler ve her geçen gün bunlara eklenen niceleri...

Bu kadar ciddi gelişmelerin yaşanması elbette girişimci ruha sahip insanlara yeni yeni fırsatlar sunmakta, farklı ihtiyaçlara yönelik geliştirilen web uygulamalarının milyonlarca dolarlık kazancı da beraberinde getirdiği açıkça ortada...

İnternet dünyasının bu fırsatlarını profesyonel anlamda kazanca dönüştürmenin yanı sıra bir de son zamanlarda özellikle daha da büyük yükselişe geçen bloggerlar oluşturuyor. Blogging yani içerik yönetimi metin yazarlığı ile de bu pastadan güzel pay çıkaranlar da hiç az değil..

Özellikle belli bir konuya odaklanmış, emek vererek araştıran ve bunu bloğuna taşıyan çok sayıda blogger ın çok güzel gelirler elde ettiği bir gerçek..

Peki blog yazarak gerçekten para kazanılabilir mi ?

Her işte aslında kural aynıdır. Emek vermeden yemek olmaz.. Dolayısı ile belli konularda emek vererek, yazarlığını ve araştırma-analiz yönünü geliştiren ve bundan da güzel para kazanan insanlar var.

İşini iyi yapan blog yazarları seçmiş oldukları konularla ilgili sürekli araştırma ve içerik üretme ile birlikte bloglarından reklam ve sponsorluk gelirleri elde edebildiği gibi, zamanla dikkat çeken blogları ile birlikte bazı firmalardan proje bazlı ya da tam zamanlı iş teklifleri de alabilmektedir.

Bütün bunlarla birlikte konuya ilişkin kendi düşüncem, ilk olarak blogdan para kazanmak hedefi yerine insanlara faydalı olabilmek ve toplum için artı değerler üretebilmek düşüncesidir. Zaten amacımız bu olursa, zamanla hem profesyonel ve topluma faydalı bir blog oluşturmuş oluruz hem de istesek de istemesek de bir bakmışız ki gelişen bloğunuzdan önemli gelirler elde etmeye başlamışsınız..

Sonuç olarak para kazanmaya yönelik her işte olduğu gibi amacımız yapılan işten kazanç sağlamaksa, o işe emek harcamak zorundayız. Ciddi emek harcanan iş blog yazmaksa, evet blog yazarak kazanç sağlamak mümkündür..


Konuya ilişkin aramalar:
Blogdan para kazanmak
Para kazanmak blog
İnternetten blog ile para kazanmak
Blog yazarak zengin olunur mu ?
Hangi bloglar para kazandırıyor ?

1 yorum: