24 Mart 2016 Perşembe

KOSGEB 2016 Karşılıksız (Hibe) Desteği Nasıl Alınır ? 50.000 TL Hibe Desteği!


Girişimcilik üzerine çok şey yazıldı, çok şey söylendi. Küçük hatta minicik sermayelerle dünya devine dönüşen şirket örnekleri, nice başarı hikayeleri dilden dile anlatılır oldu. Bütün bunlar ülkemizde girişimciliğin gelişmesi ve toplumsal farkındalık açısından olumlu gelişmeler.

Girişimci olmak isteyenlere ilham kaynağı olan bu olumlu örneklerin yanı sıra çok sayıda olumsuz sonuçlanan ancak pek de dile getirilmeyen girişimcilik hikayeleri de mevcut.

Girişimci Start-Up

Girişimci olmak isteyenlerin başarılı olması için aslında en başta sevdikleri bir işle ilgili çalışmaları gerekiyor. İnsan sevmediği işte başarılı olamaz. Sevdiği iş ise aslında iş değil keyiftir bir nevi. Konuyla ilgili sevdiğim bir söz; sevdiği işi yapan kişi çalışmak zorunda kalmaz! der düşünür abilerden biri. :))

Bir ülkenin ekonomik yönden gelişmesi ve işsizliğin önlenmesi adına hayati bir durumdur girişimcilik. Ülkemizde bazı can sıkıcı işler olsa da olumlu durumlar da mevcut bu anlamda.

Bir zamanlar 30 Bin TL olan karşılıksız KOSGEB desteği ise şimdi 50 Bin TL.

Bir iş kurmak, ilk girişimini oluşturmak gibi hedefleri olanlar için fena bir rakam değil 50 Bin TL.

Bu yazıyı okurken; 50 Bin TL'ye iş mi kurulur kardeşim! diyorsunuz muhtemelen. Ancak iş kurarken bu tutarda bir destek, şüphesiz önemli oranda rahatlatacak bir tutar. Ayrıca sesliyemek.com örneğindeki gibi 53 TL'ye kurulan blog sitesinin 200 Bin TL'yi aşan bir tutara satıldığını düşünürsek 50 Bin TL hafife alınmayacak bir kaynak.

KOSGEB tarafından verilen girişimcilik eğitimine katılmanızla birlikte aldığınız bu sertifika ile iş fikrinizle birlikte başvurduğunuzda bu desteğe hak kazanıyorsunuz.

Türkiye genelinde düzenlenen girişimcilik eğitimleri ile ilgili eğitim yerleri ve takvimine ulaşmak için buraya tıklamanız yeterli. Sitedeki ilanların en altında yer alan buton ile birlikte, bilgileri excele aktararak tek tek eğitimlerin detayına tıklamanıza gerek kalmadan eğitim takvimi ve yerleri ile ilgili bilgileri bilgisayarınıza indirerek girişimcilik eğitimlerini inceleyebilirsiniz.

Herkese bol kazançlı işler dilerim!

0 yorum:

Yorum Gönder