28 Nisan 2016 Perşembe

Bu Kampla Siber Güvenlik Konularında Ücretsiz Eğitim Alabilirsiniz!

Siber güvenlik, bilgi güvenliği, internet ve sosyal medya, kişisel kimlik bilgileri...


Son günlerde, internet teknolojisinin hızlı ilerlemesi ve kişisel kimlik bilgilerinin çalınması ile ilgili haberler derken ülke olarak hepimiz siber güvenlik konularına odaklanır olduk ve böylelikle bilgi güvenliğinin ne derece önemli olduğuna bir kez daha şahit olduk.

siber güvenlik 


Bilgi Güvenliği Akademisi tarafından belirli tarihlerde düzenlenen ve siber güvenlik yaz kampı ile birlikte 7. kez düzenlenecek olan siber güvenlik kampı başvuruları devam ediyor.

Öğrenciler için ücretsiz olarak düzenlenen etkinlik aynı zamanda ülkemizde ihtiyaç duyulan bilgi güvenliği uzmanlarının yetiştirilmesi konusunda önemli katkılar sunuyor.

Hacking, zafiyet tarama, zararlı yazılım analizi, mobil güvenlik, DDOS saldırılarına karşı doğru savunma gibi birçok konuda eğitim alacak olan Siber Güvenlik Kampı öğrencileri, eğitici ve öğretici CTF yarışmaları sayesinde takım çalışması yeteneklerini de arttıracak ve öğrenmiş oldukları bilgileri pekiştirebileceklerdir.

Nerede Gerçekleştirilecek ?

Siber Güvenlik Kampı 2016 yaz dönemi etkinliği, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nde gerçekleştirilecek ve siber güvenlikle ilgili 1 hafta boyunca çok önemli konulara değinilecek.

Kimler Başvurabilir ? Son Başvuru Tarihi Nedir ?

Önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin ücretsiz olarak katılma hakkına sahip olduğu siber güvenlik kampı için başvurular 5 haziran 2016 tarihinde sona erecek.

Hangi Tarihte Düzenleniyor ?

Bilgi Güvenliği Akademisi ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nün işbirliği ile gerçekleştirilecek olan siber güvenlik yaz kampı 24-31 Temmuz 2016 tarihleri arasında düzenlenecek ve 7 gün boyunca devam edecek.

Nasıl Başvurulabilir ?

Siber Güvenlik Yaz Kampı ile ilgili detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak için; http://www.siberkamp.org web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


0 yorum:

Yorum Gönder