26 Mayıs 2016 Perşembe

LinkedIn Nedir, LinkedIn'e Nasıl Üye Olunur ?


Tüm dünyada internetin hızla gelişmesi ile birlikte son zamanlarda en popüler olan mecralar hepimizin bildiği üzere sosyal medya olarak adlandırdığımız web platformları. Sosyal medya denince her ne kadar ilk olarak aklımıza facebook, twitter, instagram gibi mecralar gelse de artık çok farklı konu ve alanlarda sosyal mecralar oluşmakta ve sayıları hızla artmakta..

Bu anlamda en iyi örneklerden birisi de hiç şüphesiz uzun bir süredir yayında olan LinkedIn.LinkedIn Nedir ?

LinkedIn,  dünya genelinde çok farklı sektörlerden uzmanları bir araya getiren sosyal iş ağı modeli olarak 2003 yılında yayın hayatına başlamış olan bir web sitesidir şeklinde özetleyebiliriz. LinkedIn bugün dünya genelinde milyonlarca üye ve ziyaretçiye sahiptir. Amerika'da kurulmuş olan platform ile birlikte dünya genelinde profesyoneller birbirleri ile iletişime geçebilmekte ve kurumsal olarak üye olan firmalar personel ihtiyaçlarına buradan ulaşabilmektedir.

Üye olmanın ücretsiz olduğu LinkedIn platformunda istenirse premium üyelikle ücretli olarak bireysel ya da kurumsal üyelikler ve özellikler de sağlanabilmektedir.

Profesyonellerin buluştuğu LinkedIn mantığını anlayamamış ya da kendisini facebook ortamına kaptırmış kimselerin zaman zaman trajikomik paylaşımlarda bulunduğu ise acı bir gerçek...

LinkedIn aynı zamanda Türkçe ile birlikte çok sayıda farklı dilde hizmet vermektedir.

Siz de hala LinkedIn'e üye değilseniz, mesleğinizle ilgili duayenlerle iletişime geçmek ve kendi alanınızla ilgili iş ağınızı genişletmek için buraya tıklayarak siteye erişebilir ve Türkçe ya da ingilizce olarak profilinizi oluşturabilirsiniz.


0 yorum:

Yorum Gönder