9 Eylül 2016 Cuma

Galaxy Note S7 Ve Özellikleri

Samsung Note S7


Samsung markasının son yıllarda çok başarılı telefon modellerini piyasaya sürmesiyle birlikte, kullanıcıların sıklıkla telefon değiştirdiği ve marka seçimini Samsung’tan yana kullandığı satış rakamlarına bakıldığında görülebilmektedir. Tasarım anlamında da içerik anlamında da çok geniş özelliklere sahip olan telefonların fiyatları da bu orantı da genel olarak yükselişe geçmiştir. Bu durum da Samsung markasının eskiye oranla daha fazla kazanç sağlamasına ve doğal olarak daha hızlı şekilde yeni modeller piyasaya sürmesine etki etmiştir.

Samsung Note serisinin ilk modelinden itibaren büyük ekran özelliklerine sahip telefonlar hızla çoğalmaya başladı. Fakat ekranını büyüterek kalitesinden ödün vermeyen tek marka yine Samsung oldu. Apple için de çok olumlu değerlendirmeler yapılabilir ve hitap ettiği kesim anlamında çok farklı özelliklere değinilebilir. Ama Apple; son modellerinde kullanıcılarına yaşattığı eğilme, bükülme, ekran kayması gibi problemler nedeni ile Samsung’un bir nebze de olsa rakibi olmaktan çıktı.

Aynı zamanda Samsung Note S serisi için de oldukça olumlu yorumlar yapılabilir. Telefonun inceliği ve gerekli donanımlarının her seride düzeltilerek satışa sunulması Samsung’un en sevilen özelliklerinden biri olarak gösterilebilir. Son olarak piyasaya çıkan Samsung Note 7 için yapılabilecek temel yorumlardan bazıları ise;

  •     Samsung Note S serilerinin içinde ilk kez bir retina tarama sistemi yedinci modelde kullanıldı.
  •     Diğer modellerine göre artık Micro SD kart özelliği Samsung Note S7 modelinde  kullanılmadı.
  •     Neredeyse ilk kez bir Samsung markasının ürettiği telefon suya karşı koruma içermiş oldu ve    suya karşı dayanıklılığının çok yüksek olduğu ispat edildi.
  •     Diğer Note modellerinde de kullanılan S Pen kalemin Note S7 için değişen özelliği de inceltilmiş kalem ucu olarak görüldü.
  •     Ekran özellikleri için de telefonun her iki tarafında kavis özelliğinin bulunduğu söylenebilir. Kavis özelliği, telefonun kenarlarında bulunan hafif yatık kısımlar olarak açıklanabilir.
  •     Türkiye’de bulunan Samsung Note S7 modelinin üç rengi mevcut durumda, bunlar; siyah, altın ve gümüş olarak sayılabilir.
  •     Diğer ekran özelliklerine bakılacak olursa; 2K çözünürlüğün ve Super Amoled olarak tasarlandığı belirtilebilir.

Galaxy Note S7

Temel özellikleri yukarıda sayıldığı gibi olan Samsung Note S7 modelinin Türkiye’de fiyatı ortalama olarak 3600 TL civarlarında değişmektedir. Yurtdışından telefon getirtmek gibi farklı düşünceleri olanlar için ise fiyatların çok fazla oynamadığını söylemekte de fayda var. Apple kullanıcılarının yeni Samsung işletim sistemli telefonlara alışmakta zorlanmayacağı ve kullanım açısından oldukça kolay olduğu da açıkça belirtilmelidir. Telefonda eklenen diğer özelliklerden biri de, telefonda bulunan göz yormayıcı ışık özelliğidir. Bu sayede özellikle gece karanlıklarında görme seviyesi daha da iyileştirilmiş ve göz sağlığı düşünülmüştür.

Apple’da bulunan parmak izi okuyucu özelliğinin bir başka ve etkili versiyonlarından biri de Samsung Note S7 modelinde “iris” özelliği olarak kullanılmıştır. Bu özellikle telefonun “iris” menüsünden göz bebeklerinin telefona okutulması ve kilit oluşturulması, telefonun farklı kişilere geçmesini engel olacak en kolay yöntemlerdendir. Kesin ve net bir çözüm oluşturulmuştur. Aynı zamanda telefonda parmak izi özelliği de bulunmaktadır. Telefon bu iki kilit yönteminden ikisini de kullanıcıya sunuyor ve kullanıcının tercihine bağlı olarak iki yöntemi de kullanmasına izin veriyor.

Samsung Note S7 için söylenebilecek son açıklamalar ise; kullanımının kolay ve rahat olduğu, tasarım açısından oldukça ince ve modern bir görünüme sahip olduğu, kavis özelliği sayesinde elde tutuş rahatlığının bulunduğu ve son olarak işletim sisteminin yeniliği olacaktır. Profesyonel ve pek çok anlamda yenilikler de yine Samsung Note S7 içerisinde toplanılmıştır. Bu yeniliklerden başlıcaları;

  •          Telefona çeviri özelliğinin gelmesi ile birlikte pek çok dile erişim sağlayabilme imkânı,
  •          Ekranda animasyon oynatmanın mümkün olması,
  •         Bir buçuk metreye kadar olan tatlı sulara karşı su geçirmez özelliğinin bulunması ve bu   sürenin 30 ile 40 saniye arasında dayanıklılığını korunması olacaktır.0 yorum:

Yorum Gönder