24 Ekim 2016 Pazartesi

Kurumsal SEO Danışmanlığı Hakkında Merak EdilenlerKurumsal SEO Danışmanlığı
Kurumsal SEO Danışmanlığı

Kurumsal SEO Danışmanlığı nedir, nasıl yapılır şeklindeki sorular bir çok kişinin eminim aklından bir şekilde geçmiştir. Kurumsal SEO yanı sıra, SEO mu, SEO da nedir ki.. diyenlere çok şahit oldum.

SEO nedir ? Sorusuna çoook önceleri cevap vermiş ve gerekli bilgileri siz değerli takipçilerimle klavyemin gücü yettiğince paylaşmıştım.

Konuyu açıklarken kurumsal sözcüğüne değinmeden edemeyeceğim. Biraz konu dışına çıkıyor gibi olsam da bu kurumsal sözcüğünü benim gibi sizler de çok yerde görüyorsunuzdur.

Kiralık iş yerlerinin camlarında kocaman yazılarla "Kurumsala kiralık" ya da "Kurumsal firma burası kardeşim" gibi sözler havalarda uçuşmakta. Ha bir de kurumsalın ne demek olduğunu bilseler de içim yanmasa... Burada elbette sözüm, kendini olduğu gibi göstermeyip, kurumsal sözcüğünün gücünden faydalanmak isteyen kurumsallıkla alakası olmayanlara...

Neyse, blogger kafasıyla yaklaşmadan edemedim konuya :)

Kurumsal sözcüğü güzel bir sözcük aslında, baksanıza kurum+sal yani kurum olmuş, kurum kültürü oluşmuş anlamlarına gelen bir sözcük aslında...

Her neyse efenim, sadede gelelim! Dediğinizi duyar gibiyim. Tamam tamam açıklıyorum, yordum sizleri özür dilerim. :(

Kurumsal SEO Danışmanlığı; kurumsal şirketlere ait web sitelerinin, ürünlerin ve hizmetlerinin arama motorlarında iyi yerlerde sıralanmasını sağlamak, yükseltmek ve geliştirmek şeklindeki SEO Danışmanlığı türüdür diye açıklanabilir.


Kurumsal SEO Neden Önemlidir ?

SEO çalışmaları, elbetteki kurumsal şirketler için müthiş öneme sahiptir. Kendimizi kurumsal bir şirketin üst düzey yöneticisi olarak düşünüp biraz empati yaparsak, ürün ve hizmetlerin satış oranlarının artırılması ve marka bilinirliği hayati öneme sahiptir. Ayrıca bu tür SEO çalışmaları, takdir edersiniz ki rakiplere göre çok daha fazla pazar payına sahip olmak, her zaman daha önde olmak gibi açılardan da çok önemlidir.


Kurumsal SEO Danışmanlığı Nasıl Yapılmalıdır ?

Aslına bakarsanız, gerek bireysel gerekse kurumsal seo çalışmalarında dikkat edilmesi gereken çok sayıda nokta bulunmaktadır.

SEO Çalışmaları;

  • Kesinlikle doğal yollarla yapılmalı,
  • Kurumun imajını olumsuz etkileyecek noktalardan uzak durulmalı,
  • Etik olmayan SEO yöntemleri kullanılmamalı,
  • Kurumun SEO açısından istek ve ihtiyaçları çok iyi analiz edilmeli,
  • Uçuk kaçık hedef ve vaatler verilmemeli,
  • SEO çalışmaları öncesi ve sonrası süreç iyi şekilde raporlandırılmalı,
  • Uzun vadede kalıcı ve sürekli çalışmalar yapılmalıdır.

Aslında yukarıda SEO çalışmaları ile ilgili belli başlı maddelere yer verdim, listeyi çok fazla uzatmak istemedim.

Son olarak sizlere tavsiyem; Kurumsal SEO Danışmanlığı almak istiyorsanız, iyi bir araştırma yaparak, işinin ehli SEO Uzmanı kişilerle görüşmeniz ve uzun soluklu bir çalışma olan SEO konusunda hüsrana uğramamanız.

Kurumsal SEO Danışmanlığı ve konuya ilişkin sorularınız için bana iletişim kısmından yazabilirsiniz...


0 yorum:

Yorum Gönder