13 Kasım 2016 Pazar

Zorunlu Kış Lastiği Uygulaması Ne Zaman Başlıyor ?

Sıcak yaz mevsimi geride kaldı ve kış iyiden iyiye kendisini göstermeye başladı. 

Peki kışa biz hazır olsak da aracımız hazır mı ? Geçtiğimiz yıllarda da uygulanan zorunlu kış lastiği uygulaması 2016 yılı için ne zaman başlıyor ? Otomobil kış lastiği zorunlu uygulama tarihine dikkat!


otomobil kış

Zorunlu kış lastiği uygulaması, şehirler arası yük ve yolcu taşımacılığı yapan ticari araçlar için 1 Aralık 2016 Perşembe günü başlıyor. Geçtiğimiz yıllarda başlatılan uygulama ile kış lastiği kullanmayan araçlar sonucu yaşanacak sorunlar büyük ölçüde engellenmiş oluyor.

Zorunlu kış lastiği uygulamasına uymayan araçların işletmecilerine ise 602 TL ceza uygulanacak. 1 Aralık 2016'da başlayacak olan uygulama, 1 Nisan 2017 tarihinde sona erecek.

Geçtiğimiz yıl uygulama koşullarını yerine getirmeyen, kış lastiği kullanmayan araç işletmecilerine önemli oranda ceza kesildi.  

Kış aylarında kendimiz ve çevremizdeki insanların sorun yaşamaması ve karlı yollarda insanların mağdur olmamaları için zorunlu olsun ya da olmasın gereken hassasiyeti göstermemiz herkes için faydalı olacak, sonuç itibariyle trafik şakaya gelmez.


0 yorum:

Yorum Gönder