23 Ocak 2017 Pazartesi

Erciyes Kayak Merkezi'nde Buluşalım!

Hafta sonu için güzel bir etkinlik önerisi: Erciyes Kayak Merkezi

Erciyes Dağı Kayak Merkezi son günlerde en çok tercih edilen kayak merkezleri içerisinde yer alıyor. Yaşadığım şehirde de olsa uzun zamandır Erciyes Dağı'na gitmemiştim. Bugün güzel bir pazar günü geçirmek için Erciyes'in yolunu tuttuk. Erciyes Kayak Merkezi otelleri ile de ziyaretçilerine konaklama imkanı sağlıyor ancak Erciyes Kayak Merkezi ile Kayseri şehir merkezi arası çok fazla bir mesafede değil. Bu mesafenin ortalama 25 kilometre gibi bir uzaklık olduğunu düşünürsek çok uzak sayılmaz, hatta İstanbul gibi büyük şehirlerde yaşayanlar için bu mesafe çok yakın olarak kabul edilebilir.

Erciyes Kayak Merkezi

3916 m yüksekliğe sahip Erciyes Dağı'nda yer alan Erciyes Kayak Merkezi her geçen gün daha popüler hale gelmekte ve Kayseri'ye komşu çevre illerden gelen kayakseverlerin yanı sıra, havayolu ile İstanbul gibi illerimizden 1 saatte Kayseri'ye ulaşan ve 30 dk gibi bir sürede kayak yapmanın keyfini çıkaran çok sayıda ziyaretçi bulunuyor.

Erciyes Dağı

Hafta sonu güzel bir etkinlik için İstanbul'dan Kayseri'ye gelen ve şehir merkezinden kısa süre sonra Erciyes Kayak Merkezi'ne ulaşanlar yalnızca kayak keyfi değil aynı zamanda kar üstünde mangal keyfinin de tadını çıkarıyor. Gerçekten bu keyif her şeye değer!

Ben mangalla falan uğraşamam diyenlerdenseniz, ekmek arası sucuk keyfi de yapabilirsiniz. Üstelik ekmek arası sucuk şu anda ortalama 10 TL gibi bir ücretle satılıyor, anlayacağınız fiyatlar uçuk değil. Erciyes'te kayak sonrası mangal keyfi ile birlikte semaverde odun ateşinde demlenmiş mis gibi çayla içinizi ısıtabileceğiniz gibi dilerseniz oturup sıcak içeceklerinizi yudumlayacağınız mekanlar da mevcut. Olur da yolunuz Erciyes'e düşerse sizlere tavsiyem kesinlikle meşhur halka tatlılardan tatmanız, bugün dönüşte eve bu tatlılardan almak için ortalama 20 dk. kadar sıra bekledik ancak bu tatlılar gerçekten çok leziz.

Erciyes Kayak Merkezi canlı olarak buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Kayseri'ye geldiğinizde vaktiniz olursa son olarak; pastırma, sucuk, mantı üçlüsünü tatmadan ayrılmamanızı tavsiye ederim.


0 yorum:

Yorum Gönder