29 Ocak 2017 Pazar

Online Ücretsiz Türkçe Yazılım Eğitimi Kaynakları

Ücretsiz programlama öğrenebileceğim, yazılım konusunda güzel bir başlangıç yapabileceğim bir mecra yok mu kardeşim! Diyenlerdenseniz bu yazı tam size göre!

Bundan yıllar önce birisi çıkıp: "Bir gün teknoloji sayesinde mekan ve zaman sorunu olmadan hem de ücretsiz olarak eğitim alınabilecek." Şeklinde bir söz söylese idi kim bilir ne kadar tuhaf karşılardık. Belki buna benzer bir durumla karşılaşanlarımız olmuştur.

programlama eğitimleri


İnternet teknolojisinin gelişmesi ile birlikte hemen her alanda online yeni fırsatlar ortaya çıkıyor. Bunlardan en önemlisi de şüphesiz ki eğitim alanında yaşanan gelişmeler. Online olarak sunulan eğitimler, mobil uygulamalar, eğitimde fırsat eşitliği açısından çok sayıda avantaj içeriyor.

İşte evde, ofiste istediğiniz herhangi bir zaman ücretsiz ve Türkçe olarak programlama öğrenebileceğiniz kaynaklar;


  • Microsoft Açık Akademi

Microsoft tarafından oluşturulan ve ücretsiz olarak online eğitim imkanı sunulan uygulama geliştirme okulu Açık Akademi ile gerekli programlama eğitimlerini alabilir, temel programlama ile başlayıp; masaüstü, web, mobil programlama konularında uzmanlaşabilir, takıldığınız yerlerde uzmanına soru sorabilirsiniz. C# uygulaması, HTML - CSS ve ASP.NET MVC gibi eğitimler alabilirsiniz.

  • Turkcell Geleceği Yazanlar

Bir diğer programlama platformu ise Turkcell Geleceği Yazanlar. Yukarıdaki bağlantıdan erişim sağlayabileceğiniz alanda, Android, IOS, Windows Phone gibi mobil eğitimler ve web programlama eğitimlerini inceleyebilirsiniz.


e-Kampüs eğitimler ile MS office, bilgisayar donanımı, bilişim güvenliği, gömülü sistemler, ağ güvenliği gibi çeşitli bilişim eğitimlerine ulaşabilir, sertifika programlarını inceleyebilirsiniz.


Her ne kadar genellikle İngilizce ve ücretli eğitimler sunulsa da Türkçe ve ücretsiz bazı eğitimler de mevcut.


PHP konusunda eğitim klavuzu niteliğindeki Türkçe olarak hazırlanmış olan web sitesi.


Ücretsiz Türkçe programlama eğitimlerine ulaşabileceğiniz bazı kaynakları yukarıda sıralamaya çalıştım. Aslında yukarıda yer verdiğim platformlara benzer çok daha fazla kaynak mevcut olsa da sadece bu kaynaklarla bile yeterince emek harcandığında gerekli programlama bilgisine erişim sağlayabiliriz. 

Yeni paylaşımlarda buluşmak ümidiyle, 
Sağlıcakla..


0 yorum:

Yorum Gönder