11 Mart 2017 Cumartesi

Teknoağ: Türkiye'deki Teknopark ve Ar-Ge Şirketleri Resmi Veritabanı Platformu

Türkiye'de çok sayıda ilimizde, bildiğiniz üzere çeşitli teşvik ve imkanları kendisinde barındıran teknoparklar yer alıyor. Her geçen gün teknopark sayısı artarken aynı zamanda mevcut teknopark ya da diğer deyişle teknokentlerde teknoloji ve arge firmalarının sayısı da artmaya devam ediyor.

teknoağ


Artan teknokentlerin bünyesinde barındırdığı firma sayıları da hızla artarken, teknokent ve arge firmalarının farklı illerdeki diğer girişimci ve firmalarla etkileşim kurabilmesi ve iş geliştirme, iş birliği gibi ilişkilerin kurulabilmesi ve yapılan işlerin, iletişim kanallarının rahat bir şekilde ulaşılabilir olması gibi amaçlarla; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından teknoağ ismiyle resmi veri tabanı oluşturuldu.

Oluşturulan veri tabanı yalnızca ülkemiz içerisinde etkileşim oluşturmakla sınırlı kalmayacak. İngilizce olarak hazırlanan bir diğer web alanından sayfanın İngilizcesine erişilebiliyor, böylelikle firma bilgileri daha geniş bir kitle ile paylaşılmış oluyor.

Teknopark ve arge firmalarına ait bazı bilgilerin yer aldığı veri tabanı ile artık tüm bu firmalara tek bir alandan ulaşılabiliyor.

Sizler de ilgi duyduğunuz ya da bulunduğunuz sektörle ilgili Türkiye genelinde faaliyet gösteren teknopark ya da arge firmalarına; http://teknoag.sanayi.gov.tr/ bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sayfanın İngilizce olan diğer bağlantı adresi; http://technet.sanayi.gov.tr/

Yukarıda yer verdiğim bağlantılara göz atmakta fayda var, incelemenizi tavsiye ederim.


0 yorum:

Yorum Gönder