9 Temmuz 2017 Pazar

Dijital Dönüşümün Neresindeyiz ?


Günümüz koşullarında gelişen teknoloji ile birlikte dijitalleşen dünyada gerek bireysel, gerekse kurumsal anlamda baş döndürücü gelişmelerin yaşandığını, yeni iletişim yollarının ortaya çıktığını hep beraber yaşıyor ve izliyoruz.

Küresel anlamda tüm dünyayı içine alabilecek projelerden tutun da yerel anlamda butik ve son derece akılcı, verimli projeler hızla geliştiriliyor. Tarım, sanayi, eğitim, eğlence, enerji hemen her alanda geliştirilen uygulamalar ile bireysel ve toplumsal verimlilik optimum seviyelere taşınabiliyor.

İletişim kanallarının çeşitlenmesi; yalnız bireylerin değil kurumların da önemli fırsatlar yakalamasını sağlıyor ve dünyanın herhangi bir yerindeki orta ölçekli bir işletme ürün ve hizmetlerini geniş bir coğrafyada tanıtabiliyor, büyüme sağlayabiliyor, hatta dünyanın bambaşka bir yerinden ortaklar edinebiliyor.

Dünyada tüm bu gelişmeler yaşanırken, aslında en önemli sorunlardan birisi işletmelerin ürün ve hizmetlerini duyuracağı, dahası hedef kitleye ve kendisi ile ilgili diğer firmalara rahatlıkla ulaşabileceği, kolay yollardan iletişim kurabileceği platformların eksikliği olarak karşımıza çıkıyor.

dijital mecralar


Bugün gelişen dijital iletişim teknolojilerine rağmen, hala çok sayıda girişimcinin en önemli sorunlarının başında melek yatırımcı ya da etkileşim kuracağı benzer iş kollarında faaliyet gösteren başka bir girişimciye ulaşamamak.

Yukarıda bahsettiğim sorunların yanında, özellikle orta ölçekli şirketler açısından bir diğer sorun da gerçekleştirmek istenen projeler ve etkinlik süreçleri için geliştirilmesi bir hayli maliyetli olan yazılım geliştirme süreçleri diyebiliriz.

Gelin bunu küçük bir örnekle açıklayalım; işletmeler adına örnek olması açısından bazı iş süreçlerini sıralarsak; üretim-planlama, reklam ve tanıtım faaliyetleri, insan kaynakları/istihdam süreçleri gibi sıralarsak liste uzar gider. İşte tüm bu süreçler için düşündüğümüzde gerek farklı yerlerden alınan hizmetler ve tek bir platform üzerinden ilerlenememesi, bunun sonucunda arzu edilen etkileşim ve verimliliğin yakalanamaması, gerekse bu süreçler için şirketlerin bizzat kendi yazılımlarını geliştirmek için harcadıkları zaman ve maliyet tabi bunun istenilen ölçüde sonuç vermemesi ve boşa giden zaman ve harcanan maddi kaynaklar takdir edersiniz ki önemli sorunları beraberinde getirmektedir. Sonuç itibariyle vakit nakittir, eminim ki sizler de bu örneklerle bizzat karşı karşıya gelmişsinizdir.


Burada işletmeler açısından yer verdiğim olumsuz örnekler olduğu kadar, elbette hepimizin olumlu örneklerle tecrübeler de edindiği bir gerçek, ancak dijital dönüşüm çağında hızla ilerleyen teknoloji ile birlikte çağa ayak uyduramayan eski tip yönetilen işletmelerin tutunabilmesi hepimizin bildiği üzere neredeyse imkansız.

Söz buraya gelmişken sizlere; iletişim ve etkileşim açısından, çok sayıda birey ve kurumun tek bir platformdan birbirini bulabildiği, rahatlıkla iletişim kurabildiği BizPoint'ten bahsetmek istiyorum.

BizPoint aslında yukarıda saymış olduğum süreçlerin tek bir platformdan yürütülmesi yanı sıra, lokasyon bazlı güçlü arama modülü ile sizin gibi aynı işi yapan binlerce firmanın birbiri arasında etkileşim kurmasına, mobil uygulaması sayesinde müşterilerin yakınınızdan geçerken fırsat bildirimleri alabilmesi ile yeni müşterilere açılmanıza ve kurumsal firmalar haricinde bireysel olarak etkinlik düzenlemek, teklif ve fırsatları yakalamak, iş ilanlarına göz atmak vb. çok geniş bir alanda avantajlar sunuyor.

Özetlemek gerekirse; global girişimci bir platform olan BizPoint'i incelemenizi ve dijital dönüşümün inanılmaz hızla ilerlediği bir zamanda gelişmelerden haberdar olmanızı, bu gelişmelere kayıtsız kalmamanızı tavsiye ederim.


0 yorum:

Yorum Gönder