18 Ağustos 2017 Cuma

Örneklerle Muhasebe Dersleri Başlıyor!


Muhasebe nedir, ne değildir; Muhasebe dersleri zor mudur, Muhasebe hesapları nasıl çalışırlar, Bilanço ne demek, Muhasebe mesleği nasıldır? ... 


Bana uzun zamandır belirli aralıklarla web sitem aracılığıyla ulaşarak ya da beni yakından tanıyan ve: "O kadar muhasebe deneyimin ve bilgin var insanlarla muhasebe dersleri paylaşımı yapsana! " Diye zaman zaman sitem eden siz değerli dostlarımın sesine kulak verme zamanı geldi! 


Muhasebe Dersleri Başlıyor! :) 


Tüm takipçilerime ve beni yakından tanıyan herkese selamlar,

Uzun zamandır yoğun geçen gündelik koşuşturmalardan zaman bulamadığım bu süreçte, sizlerden gelen muhasebe ile ilgili paylaşım taleplerini bir süreliğine karşılıksız bırakmak durumunda kalsam da almış olduğum kararla ara ara ve düzenli olarak yapacağım paylaşımlarla temel muhasebe dersleri ile başlayarak  bir süre sonra biraz daha ileri ve muhasebenin özel alanlarına (maliyet muhasebesi gibi..) değinerek online güzel bir muhasebe kaynağı oluşturma kararı aldım.

muhasebe dersleri


Aslına bakarsanız internette muhasebe notları, muhasebe dersleri, çözümlü monografilerin çok sayıda olduğunun farkındayım ve bu durumda Amerika'yı ikinci kez keşfetmeye gerek olmadığı görüşündeydim ki bir arkadaşımın; ne alakası var, herkesin farklı bir yoğurt yiyişi vardır, hem sen çalışkan adamsın tembelliği sevmezsin." gazıyla ve daha da önemlisi ufacık dahi olsa bir kişiye bile faydam dokunabilir mantığıyla işe koyuldum!

Bu anlamda öncelikle temel muhasebe konularının yer aldığı ve zamanla çok çeşitli konularla zenginleşecek şekilde muhasebe dersleri isminde bir sayfa açtım. Muhasebe Dersleri sayfasına ana sayfadan erişim sağlayabileceğiniz gibi muhasebe dersleri üzerine tıklayarak da ulaşabilirsiniz. 

Oluşturduğum sayfada; muhasebe ders notları, örneklerle muhasebe kayıtları gibi konularla birlikte, muhasebe mesleğine bakış, çeşitli haberler, ulusal ve uluslararası muhasebe birlikleri, muhasebe iş ilanları ve ik süreçleri hakkında bilgiler, faydalı bağlantılar gibi muhasebe adına çok yönlü paylaşımlar yer alacak.

Şimdilik belli temel konuların yer aldığı muhasebe dersleri sayfasında tek düzen hesap planı üzerindeki hesap kodlarına tıklayarak her bir hesap kodu için en az bir muhasebe kaydı örneğine ulaşabileceksiniz.

Böylelikle çok yönlü bir sayfa oluşturulacağına ve insanlara faydalı olacağına inanmaktayım. Sayfa başlığı her ne kadar muhasebe dersleri olsa da aslında amacım muhasebe mesleği ve fazla bilinmeyenleri adına faydalı bir şeyler ortaya çıkarabilmek.

Bütün bu bilgilerin kapsamlı bir şekilde sayfada yer alması ciddi bir zaman alacak olsa da bu anlamda tohumu toprağa gömdük diyebiliriz, güzel bir fidan ve ardından koca bir çınar olması için muhasebe dersleri sayfasına elimizden geldiğince emek vermeye devam ediyoruz.

Faydalı olması dileklerimle,
Ahmet Erdoğan.


0 yorum:

Yorum Gönder