18 Eylül 2017 Pazartesi

Şarjin Uzun Gitmesi İçin Dikkat Edilmesi Gereken 5 Şey!


Akıllı telefonların hayatımıza girmesi ile birlikte hemen herkesin en çok yaşadığı sorun hiç şüphesiz telefon şarj süresinin çok uzun olmaması ve sık sık şarj etme derdi.

Akıllı telefonlarda şarj süresinin uzun süre kullanımı ile birlikte batarya ömrünün de verimli ve uzun olması kullanıcıların en önemli beklentileri arasında yer alıyor.

Akıllı telefonlarda uzun süren batarya ömrü ve şarjın uzun süre kullanılabilmesi için işte bazı ipuçları!

akıllı telefon şarj1.Gereksiz Uygulama Kullanımı: Akıllı telefonlara yüklenilen çok sayıda uygulamaya çoğu zaman ihtiyaç duymasak da bu uygulamaların arka planda çalışması, telefon şarjını en çok tüketen nedenler arasında, bu nedenle mümkün oldukça kullanılmayan uygulamaların kapatılması ve arka planda çalışmasının durdurulması gerekiyor. 

2.Ekran Işığı: Akıllı telefonlarda en çok şarj yiyenlerden birisi de hiç şüphesiz fazla açık durumdaki ekran aydınlatması. Uzun süreli şarj için ekran aydınlatmasını en ideal seviyelerde tutmaya özen gösterin ya da otomatik seçeneği ile telefonun ortama göre en uygun ışığı kendisinin ayarlamasını sağlayın.

3. Kablosuz ağ / GPS: Kablosuz internet Wİ-Fİ ve navigasyon/harita gibi uygulamaların ihtiyaç olmadığı halde sürekli açık tutulması.

4. Sürekli Titreşim Modu: Telefonumuzu sürekli titreşim modunda kullanmak da daha fazla şarj tüketimini tetikliyor.

5. Tasarruf Modu: Hemen her telefonda olan pil tasarruf modu telefon şarjının kat kat fazla süre kullanılabilmesi için çok önemli bir özellik, bu özellik gibi telefon kullanımına çok fazla ihtiyaç duymadığınız zamanlarda telefonumuzu uçuş moduna almak da şarj süresi için benzer katkıyı sağlayabilir.


Akıllı telefon uzun şarj süresi için yukarıda sıraladığımız bazı yöntemler ile birlikte, cep telefonumuzu bilgisayardan şarj etmek yerine doğrudan elektrikle şarj etmek ve pilin tamamen bitmesini beklemeden telefonu şarj etmek de uzun batarya ömrü için önemli koşullardan sayılabilir. Ayrıca akıllı telefonumuzu yazın sahilde doğrudan güneş ışığında ya da güneş ışığının yine doğrudan temas ettiği otomobil içerisinde sıcak ortamda bırakmamak hem batarya ömrünün uzun süreli olması hem de patlama riskine karşı dikkate alınması gereken en önemli noktalar arasında yer alıyor.


0 yorum:

Yorum Gönder