3 Ekim 2017 Salı

İşinizi büyütmek için dijital pazarlamayı nasıl etkin kullanabilirsiniz ?


online marketing

Son zamanlarda, iş geliştirme ve marka stratejileri, internet ve sosyal medyanın kullanımındaki artış nedeniyle eskiden olduğundan çok daha hızlı gelişiyor. Dijital pazarlama, işleri geliştirmek ve büyütmek için kullanılan en iyi araçlardan biri haline gelmiştir. Dijital pazarlama hakkında daha fazla fikir sahibi olmanız ve bilgi edinmeniz için bu içeriği sizler için hazırladık.
Dijital pazarlama nedir?


İşletmelerin (ürünlerin veya hizmetlerin) ve markalarının ağırlıklı olarak internet üzerinden tanıtım ve reklam yapmalarına "dijital pazarlama" adı verilir. Dijital pazarlama web siteleri, sosyal medya ağları Radyo, televizyon ve mobil cihazları içerir. Temel olarak elektronik olarak yapılan pazarlama için herhangi bir araç 'dijital pazarlama' olarak bilinir.

Arama motoru optimizasyonu da bu konunun önemli bir unsurudur. Yardımcı olması için yerel SEO hizmetleri sunan profesyonel bir SEO şirketine danışabilirsiniz. Tüm zorluklarınıza çözüm üretmek için yerel bir SEO şirketi ilk olarak işinizi ve çevrimiçi görünürlük sorununu analiz edecektir. Basılı reklamcılık, kişiden kişiye çeşitli pazarlama biçimleri (P2P) ve doğrudan pazarlama, dijital pazarlama kapsamı dışındadır. Basılı reklamlar, doğrudan postalar, baskı dizinleri, reklam panoları ve posterler, dijital yönde ilerleme kaydetmektedir. URL açılış sayfaları, QR kodları (bir akıllı telefonla bilgiye kolay erişim sağlamak için kullanılan makine tarafından okunabilen bir kod), web banner reklamcılığı, çevrimiçi dizinler ve metin kodları, klasik pazarlama ve reklamcılıkta dijital pazarlama ile iç içedir.


İşinizi oluşturmak ve markanızı tasarlamak için dijital ortamı kullanmadijital pazarlamaİşletmeniz ister büyük, ister küçük-orta ölçekli işletmeler olsun, etkin maliyet kanalları pazarlamanızı değiştirebilir. İlk adım, işinizi dijital alanda tanıtmak için bir web sitesine yatırım yapmaktır.


Oluşturacağınız web sitesi şunları içermelidir: • İşinizi ve markanızı gerek görünümü ile gerekse verdiği mesaj ile temsil eden bir web sitesi olmalıdır. • Hedef kitle ile etkili bir şekilde iletişim kurulabilmelidir. • En iyi arama motorlarında arandığında kolayca bulunmalıdır. • Her zaman güncel olmalıdır ve içeride gezinmek kolay olmalıdır. • Etkili bir şekilde geliştirilecek ve internet aramalarınız için web sitenizi optimize edecek bir web tasarım profesyoneliyle çalışmak harika bir fikirdir. Bir web sitesi, işletmeniz hakkında çok şey anlatır, bu nedenle en iyi sonucu elde etmek için para yatırımı yapmaya değer.

  Web sitenizi tamamladığınıza göre, düzenli olarak yapılan aylık veya iki ayda bir e-posta kampanyaları müşterilerle iletişime geçmenize yardımda bulunacaktır. Düşük bir bütçeniz olsa bile, bunu şirket içinde bilgili bir kişi veya düşük bir ücretle dışarıdan bir dijital pazarlama ajansı aracılığı ile yürütebilirsiniz. Tüm sosyal medya platformlarının müşteriyi, işletmeniz, ürünleriniz ve hizmetlerinizle tam olarak ilgilenebilecekleri web sitenize yönlendirmesini ve size en uygun kanalı seçmesini amaçlayan bir yol izleyin. Bu zorlu yolda motivasyonunuzun yeterli gelmediğini düşünüyorsanız Yaşam'ın Motivasyon kategorisini inceleyebilirsiniz.

  Ayrıca, potansiyel müşteriler ve ticari müşteriler tarafından arama pazarlamasını iyileştirmek için arama motoru optimizasyonu ve tıklama başı ödeme reklamı için bir miktar para biriktirebilirsiniz. Yalnızca bir web sitesine sahip olmak, hedef müşterilerin bulabileceğini garanti eden bir olgu değildir. Sonuç olarak, sitenizin ilgili pazarın aramalarında en başlarda çıkması için belirli anahtar kelimeleri, cümleleri, meta verileri, sayfa içeriği ve bağlantı stratejileri ile oluşturulması gerekir.

  Birçok anahtar kelime ve cümle, en iyi arama sıralaması için rekabet eder; bu nedenle, tıklama başı ödeme veren reklamlar ile organik arama motoru optimizasyonu çabalarınız doğrultusunda size yardımcı olacaktır. Her ne kadar tıklama başına ödeme reklam kampanyaları oluşturmak biraz zaman ve çaba harcamak istese de şirket içi veya bir dijital pazarlama ajansı aracılığıyla küçük bir ücret karşılığında bu hizmetlere ulaşılabilir.


  Çalışmak için doğru dijital pazarlama ajansını bulma  pazarlama analizi  Çevrimiçi varlık ve itibarı gözden geçirin


  Bir dijital pazarlama ajansı ararken çevrimiçi etkinliklerini ve etkileşimini çeşitli sosyal medya mecralarında ölçmelisiniz. Örneğin, sosyal medyadaki beğenileri ve takipçi sayıları gibi parametreler aradığınız ajansın ne kadar popüler ve güvenilir olduğunu görmenin en iyi yollarından biridir.


  Portföy ve referansları inceleyin


  Bu, ajansın birlikte çalıştığı müşterilerin elde ettiği görülebilir başarının kayıtlarını içerir ve bu bilgiler ajansın web sitesinde bulunabilir olmalıdır. Çok sayıda müşteriye sahip bir portföy, yalnızca birkaç müşterisi olan portföyden daha güvenilirdir.

  Geribildirimleri gözlemlemek, seçeceğiniz dijital pazarlama ajansını ararken büyük önem arz eder.  Ajansın daha önce birlikte çalıştığı müşterileri bir şekilde geri bildirimlerde bulunmuşlardır ve burada geribildirimleri okumak, olumsuz ve olumlu geribildirimleri incelemek vereceğiniz karara doğrudan etki edecektir.

  Bu yazı konuk yazar/içerik olarak; www.aerdogan.net için yasam.io tarafından hazırlanmıştır.

  0 yorum:

  Yorum Gönder