6 Ocak 2018 Cumartesi

Aile Arasında filmi konusu ve oyuncuları ile izlemeye değer.


Aile Arasında, bol kahkahalı, komedi-mizah türünde vizyona girmiş olan bir Gülse Birsel Filmi. Sıradan ve alışılmış senaryolar aksine çeşitli zıtlıklar üzerine örülü olan senaryo, Gülse Birsel gibi usta bir senaristin kaleminden çıkınca elbette farkı fark ettiriyor. Gelin şimdi filmle ilgili biraz daha detaylara inelim.

aile arasında filmi
1 Aralık'ta vizyona giren Aile Arasında Filmi'ni izlemek biraz geç kısmet olsa da bir kaç hafta öncesinden izlediğim fragmanı hafızamda yerini kuruyordu. Şu gün giderim bu gün giderim derken 6 Ocak'ta kısmet oldu 21.00 seansına giderek izleme fırsatı bulmuş oldum. Henüz filmden geleli 1 saat olmadı. Arada bir posta kutuma düşen sitemkar mesajlarınız (neden bizlere bir şeyler yazmıyorsunki aabii minvalindeki) nedeniyle sıcağı sıcağına yazma gereği hissettim.

Gülse Birsel'in oyunculuğunu pek tutmasam da senaristliği elbette tartışılmaz. Güçlü kalemi ve mizah anlayışı yanı sıra yazdığı senaryolardaki kurguların sıradan olmaması ve espri gücü takdire şayan.

Gelelim filmle ilgili detaylara...

Aile Arasında filmi konusu itibariyle şöyle;

Genel anlamda takıntılı ve tuhaf bir tip olan Fikret (Engin Günaydın) 21 yıllık eşinden boşanma davası ile ilgili bir tebligat alır, müzikhollerde vokalistlik yapan Solmaz (Demet Evgar) ise aynı gün eşi (Şevket Çoruh) ile tartışır ve eşi o gün evi terk eder. Yıllar süren evliliklerini bitiren 2 farklı insan tesadüf eseri tanışırlar ve işte tam da burada hikaye başlar.


Solmaz'ın kızı Zeynep, ünlü bir kebapçının oğlu ile birbirlerini sevmektedir ve evlenme kararı alırlar. Gelişen bu yeni durumda adam akıllı bir aile profili çizmek zorunda kalan Solmaz, pek maharetli olmasa da tam bir aile babası görünümü olan Fikret'ten eşi rolünü üstlenmesi için çeşitli yollar arar ve başarır. Bu saatten sonra aile arasında klasik kız isteme ve ardından düğün olarak düşünülen süreç bambaşka yollara doğru sürüklenir.


Ozan Açıktan'ın yönetmenliğini yaptığı Aile Arasında Filmi, sıradan olmayan iyi formülize edilmiş başarılı senaryosu yanında; Demet Evgar, Engin Günaydın, Erdal Özyağcılar, Erdal Cindoruk, Devrim Yakut ve diğer oyuncu kadrosu ile de gayet başarılı diyebilirim.0 yorum:

Yorum Gönder